BROWAR

2015

JABEERWOCKY powstał w maju tego roku w Warszawie po prawie rocznych przygotowaniach. Zaczęło się od jednego pubu z 17 nalewakami, ale od razu było założenie, że „JabeerProjekt” na tym się nie skończy. W planach były kolejne lokalizacje barów i budowa browaru. Zanim jednak zdecydowaliśmy się na realizację inwestycji i udostępnienie innym naszej wiedzy, musieliśmy sami sobie udowodnić, że potrafimy to robić, a nasi Goście są zadowoleni z oferty piwa i naszego serwisu.


 

2017

Po przeszło półrocznym okresie poszukiwania odpowiedniej lokalizacji kupiliśmy 1 ha działkę z zabudowaniami. Współtwórcą tej części przedsięwzięcia jest Piotr Wypych – znany piwowar, inwestor oraz jeden z pionierów, który zapoczątkował budowę kraftowej sceny piwnej w Polsce. Rozpoczęliśmy prace przygotowawcze, projektowe oraz dopełniliśmy wszystkich formalności. Budowa browaru ruszyła.


 

2018

 

Razem z browarem rozwijamy projekt FRANCZYZY – koncepcji multitapu JABEERWOCKY. Chcemy się dzielić doświadczeniem, promować kulturę piwa i rozwijać piwne rzemiosło również w innych miastach. Dla nas KRAFT to coś więcej niż warzenie piwa, to odpowiednia filozofia na życie i zawodowe współistnienie – to nie jest tylko biznes, to pasja na całe życie!


 

2019

 

Otwarcie browaru planujemy dopiero pod koniec lata, albo nawet na początku jesieni 2020. Dlatego już w styczniu 2019 zdecydowaliśmy się wypuścić nasze piwa uwarzone kontraktowo. Na początek w czterech bliskich naszym sercom stylach: German pils, American pale ale, American IPA, Oatmeal Stout. Następnie w planach piwo bezalkoholowe, podwójnie chmielowa IPA (czytaj: hojnie chmielona) oraz lager na nowozelandzką modłę, czyli z autochtonicznymi odmianami chmielu.